
Прочетен: 8772 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 19.03.2015 10:12

Здравейте! Проблема е там, че приятелят ми е зависим от порнографията. Мисля че той не го осъзнава изобщо. Всяка свободна минута той посещава познатите порно сайтове. Случвало се е аз докато спя и той да е на лаптопа и да гледа...като сме в една стая(без да мастурбира). След като говорихме и го попитах защо го прави...не ми даде отговор. След известно време стана така че го хванах да посещава сайтове от типа на гепи ме...без регистрация просто гледа снимки на голи жени...направо бях в шок. Страшно унизена и недооценена се почуствах...скарахме се каза ми че просто гледал обясних му че по този начин ме кара да се чуствам зле и че няма да го приема. Казах му че всеки гледа порно отвреме на време, но не е нормално аз да спя а той да го прави, ако иска секс да дойде при мен...ние сме заедно от една година, за пръв път се сблъсквам с такова нещо. Немога да разбера защо предпочита да гледа порно вместо да прави секс с мен. Секса ни е редовен в седмицата 7-8пъти и съм сигурна че му харесва много... спря да посещава сайтове където има снимки на голи момичета...но с порното едно и също. Като е сам в нас гледа...снощи даже бях заспала и се събудих да отида по малка нужда...а нашия е в тоалетната с тефона и там гледа. Той е общителен, малко е затворен в себе си но не е някой "мухльо" да стои по цял ден на лаптопа. Ходи на работа, излизаме от време на време
Незнам как да го накарам да разбере че по този начин той си пилее свободното време..негов приятел живее в чужбина и той постоянно му обещава да се чуят в скайп...но не го прави като е смободен той гледа...случвало се е да съм наън и да трябва да ме вземе с колата и се чуваме по телефона..казва ми че е навън и ще дойде след 15-20мин...след малка проверка виждам че той откакто се е прибрал от работа е стоял на лаптопа и не е излизал изобщо. По този начин започвам леко да усещам че ме пренебрегва в дадени моменти и се побърквам. Може ли някакъв съвет...съжелявам за грешките, но пиша от телефона
Отговор:
Случилото с теб, просто показва още един път с пример от живота, че порното води до зависимост. Гледането на порно е дразнител на ума, така, както такъв умствен дразнител се явяват и наркотиците и алкохолът. Доказано е, че наркотиците водят до психоза, а това е едно доста сериозно заболяване. До психоза може да доведе и порното, защото то действа на ума по същия начин - чрез постоянно дразнене и възбуждане, към което човек може лесно да се пристрасти.
Правени са опити с мишки, на които са включвани специални електроди така, че да предизвикват у мишките сексуална възбуда и оргазъм. Мишките са приучени сами да натискат бутончето, което включва въпросните електроди в действие. Постепенно мишките престанали да се хранят, престанали да правят каквото и да е било друго освен да включват бутончето на удоволствието. Не след дълго просто умрели от изтощение.
При човека тази зависимост може да бъде още по-фатална, тъй като дразнителите в днешно време са все по-изобретателно примамливи ... и все по-убийствени. Един ум, който е привикнат към постоянно възбуждане, било то с наркотици, или с гледане на порно, или с гледане на филми на насилие и ужас, или участие в перверзни оргии и садо-мазо изпълнения, не само, че развива зависимост, но и търси все по-шокиращи и забранени "удоволствия". Защото се получава привикване към вече познатите удоволствия. Това е сигурният път към саморазрушението и садо-мазото.
Ето защо и в днешно време се ширят толкова много сексуални перверзии като хомосексуализма, педофилията, инцеста, содомията и така нататък, които дори вече си намериха и своите политически представители и търсят своето законово оправдание, че и налагане над останалата част от човечеството. За претендентите за световна власт това отслабване на човечеството чрез развиване на сексуална и наркотична зависимост е добро дошло.
Но за обикновения човек това е саморазрушение и самонараняване по особено мъчителен начин.
Сексуалната енергия на човека е неговата жизнена енергия и когато тя бъде насочена в грешната посока на саморазрушението или насилието чрез създаване на зависимости, тази жизнена енергия, така, както е създала човека, може и да го убие.
Единственият начин човек да излезе от тази зависимост, и изобщо от всякаква зависмост, е да я осъзнае. Да разбере какво върши с всичките последствия от това, което върши.
Говори с приятеля си. Накарай го да осъзнае своята пристрастеност и последствията от това. Дай му да разбере как се чувстваш и не позволявай да бъдеш използвана за промеждутъците. (Вече има един в САЩ, който в момента води дела, за да му позволят да се ожени за компютъра си.)
Освен това, доказана е и връзката между зачестилите изнасилвания по света и агресивните компютърни игри.
Когато човек не познава и не обича себе си, не е здраво центриран в себе си и своята същност на човешко същество, той е склонен да се самозабрави и да се проектира постоянно навън, в измисления свят на собствените си илюзии. А днешният свят е фабрика за лъжи, при това поднесени в шарени, високотехнологични опаковки, които да грабнат ума ти и да те накарат да се забравиш. Да те убедят, че животът ти не е интересен и не си струва... освен ако не плащаш все повече пари за предлаганите ти стоки и удоволствия, и така до безкрай.
Една зависимост никога не идва сама - тя води след себе си цяло стадо. И няма значение с коя точно ще почнеш - дали с порното, или с алкохола, или с наркотиците, накрая ще се окажеш "в леглото" с всичките пиявици...
А точно това е и целта на онези задкулисни "продавачи на щастие" - да си лягаш в леглото с пиявици и илюзии, а не с истинска жена от плът и кръв, с ръце прегръщащи и пълни с любов, със сърце разбиращо и всепрощаващо. И най-вече не трябва да си лягаш с жена според "щастие продавците", защото тя ражда твоите деца и в това е огромният им проблем. Децата на Земята са техният основен поблем - защото те искат да ни редуцират до санитарния минимум. Санитарен според тях т.е. манипулируемият минимум, онзи, който могат да владеят.
На онези млади мъже, които все повече предпочитат да си лягат в леглото с компютрите си, или със случайните мъже, забърсани в гей клуба, или с поредната си доза прахче на илюзията, искам да кажа - това, от което се отказвате е любовта на една жена. А тази любов е толкова заредена с възраждаща жизнена енергия и благословия, колкото ви е била необходима на вас, за да се родите. И не само да се родите, но и да останете на тези земя - тази любов е вашият жизнен статус.
https://www.youtube....h?v=jl-LykdDi7I
Пътят извън този порочен кръг е да започнеш да се обичаш, да се приемаш, да се наблюдаваш. Нищо на този свят не струва повече от човешкия живот. Всяко едно човешко същество е уникално неповторимо, и единствено.
Тагове:
Познайте кой ни изпреварва по смъртност
Осем участници във „Фирмата“ за дрога и ...